Miltelinis Dažymas

 

Kas yra miltelinis dažymas?


Milteliniai dažai  - tai viena pažangiausių apdailos technologijų, skirta metaliniams paviršiams dažyti. Milteliniais dažais nudažytas gaminys apsaugotas nuo įvairiausių aplinkos sąlygų poveikių, tokių kaip šaltis, karštis, braižymas, korozija, balimas. Gaminių paviršius tampa patvarus ir atsparus smūgiams, nusitrynimams, deformacijai, išlaiko elastingumą, kadangi pats gaminys padengiamas milteliniais dažais, kurie polimerizuojasi krosnyje, taip jis apdirbamas chemiškai. Milteliniai dažai turi labai plačią spalvų įvairovę, daugybę tekstūrų, įvairaus blizgumo, pasižymintis atsparumu cheminėms medžiagoms, bei lengva priežiūra.

 

Kaip vyksta miltelinio dažymo procesas?


Pirmiausia gaminys yra kruopščiai nuvalomas, pašalinimos rūdys ir kiti nešvarumai. Gaminys kaitinamas krosnyje ne žemesnėje nei 80-100 laipsnių temperatūroje. Tuomet gaminys jau būna paruoštas dažymui, specialia įranga įelektrinti milteliniai dažai užpurškiami ant gaminio įžeminto metalinio pavišiaus ir taip dažai pasidengia tolygiai ir gražiai ant gaminio. Nupurkštas milteliniais dažais gaminys dedamas atgal į krosnį, kur 180-200 laipsnių temperatūroje dažai polimerizuojasi, taip dažai išsilido ant gaminio pavišiaus. Vėliau atvėsinto gaminio danga sukietėja ir susidaro gaminio kokybiška dažų danga. Gaminys atrodo ne tik idealiai nudažytas, gražios ir lygios dangos, bet ir tampa atsparus kenksmingoms aplinkos salygoms.

 
Kokie yra miltelinio dažymo privalumai?
 

Milteliniai dažai tinka įvairaus metalo paviršiams dažyti –  aliuminiui, plienui, cinkuotam metalui, žalvariui, variui, bronzai, titanui, švinui ir kt.

Miltelinių dažų yra labai didelis spalvų pasirinkimas bei tekstūrų įvairovė.


Tolygiai padengiamas dažų sluoksnis ant dažomų gaminių

Apsauga nuo korozijos. 

Miltelinių dažų sudėtyje nėra jokių toksinių ir kenksmingų aplinkai medžiagų, taigi toks dažymas tampa ekologišku.

Atsparumas kenksmingam aplinkos poveikiui –  braižymui, išblukimui, trūkinėjimui,

Dažomi gaminai padengiami tolygiu dažų sluoksniu.